Sommarläger 2022 | Läger på Sundsvik för alla ungdomar!

Hej allesammans! ÄNTLIGEN är det snart sommar och sommar betyder SOMMARLÄGER! I år har vi glädjen att återigen få köra sommarläger tillsammans med Saronkyrkan Göteborg! Sommarlägret kommer att äga rum på Sundsvikgården (Sundsvik) strax utanför Uddevalla och äger rum mellan 2-7 aug och är för dig som är mellan 13-19 år. Sommarlägret kommer bestå av härlig gemenskap, spännande aktiviteter, lekar och tävlingar, bad & sol, mycket tid för att lära känna Jesus, lovsång och grym undervisning och mycket mycket mer! Temat i år är “Wild Kids” som både betyder spännande aktiviteter och spännande äventyr med Gud! Vi ledare ser SÅ fram mot detta och tror det kommer bli en riktgt highlight på sommaren! Så in och anmäl dig på anmälningssidan via länken här nedan! Kostnad är 950:- och innefattar allt som mat, logi m.m.* 

Detaljerat schema för lägret kommer inom kort!

Har du frågor om lägret så tveka inte att kontakt Daniel Thorvaldsson.

daniel.thorvaldsson@salemkyrkan.nu

Varmt välkommen till sommarens sundsvikläger! 

*Vi vill möjliggöra för så många som möjligt att hänga med på våra sommarläger och om du av ekonomiska skäl inte har möjlighet att följa med, ta kontakt med Daniel Thorvaldsson (0721609619, daniel.thorvaldsson@salemkyrkan.nu), så kan vi se om vi som församling kan stötta dig ekonomiskt.

Anmäl dig genom att fylla i formuläret här!